• |
ide | kryesore

Vettingu i politikanëve, Basha: Do pastrojmë politikën nga llumi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish për vetingun duke theksuar se ta pastrojë politikën nga llumi.


Përmes një postimi në rrjetet sociale Basha thekson se politikanët e korruptuar dhe oligarkët janë bashkë kundër ndryshimit dhe kundër PD. Kryedemokrati shkruan se ata e duan Shqipërinë në gjunjë por nuk do të arrijnë tja dalin.


Më tej nënvizon se PD-ja do ta pastrojë politikën nga llumi i tranzicionit, nga veset dhe pazaret e tyre.

Politikanët e korruptuar, mediat kliente të Ramës & oligarkët,janë bashkë kundër ndryshimit dhe pd. E duan Shqipërinë në gjunjë, ku ata fitojnë dhe shqiptarët humbasin. Nuk do ja dalin!Do ta pastrojmë politikën nga llumi i tranzicionit,nga veset & pazaret e tyre. vettingnëpolitikë”, shkruan Basha.


2 Comments

  1. Ik vete i pari . Edhe pse per nga ligesite dhe vjedhjet duhet te ikte palloshi , por per nga kurvlliku duhet te ikesh ti qe po bene lojen e tij .

  2. Ore ky mendon si autoritar .Nuk mund të cilësosh ose paragjykosh nëse drejtësia nuk ka marë asnjë vendim mbi këdo qoftë. Dhe këtu është problemi. Drejtësia që duhet të veprojë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.