• |
ide | kryesore

Vettingu i politikanëve, Basha: Nuk do e pengoni aspiratën e shqiptarëve për ndryshim

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka risjellë një pjesë nga fjala e tij në Kuvend një ditë më parë në lidhje me vettingun e politikanëve. Basha u shpreh se frika e pak njerëzve që kanë shpërdoruar dhe shpërdorojnë besimin e qytetarëve nuk pengon aspiratën e shumicës dërrmuese të qytetarëve.


“Frika e pak njerëzve që kanë shpërdoruar dhe shpërdorojnë besimin e qytetarëve, nuk mund të pengojë aspiratën e shumicës dërrmuese të shqiptarëve, për një ndryshim rrënjësor, që e ndan politikën nga krimi dhe e pengon shndërrimin e kësaj salle në një strehë për të korruptuarit dhe përfaqësuesit e krimit”, shkruan Basha.


9 Comments

 1. Vetingun te gjithe e duan , biles duam vetingje ne te gjitha institucionet dhe fushat e jetes qe kane ne dore te ardhmen e ketij vendi . Por nuk ka sens te thuash siç tha nje prej deputeteve te tu : pse keni frike ju nga vetingu ? A thua se vetingohemi ne dhe jo ju politikanet ? Ne vend qe te friksoheni ju qe keni bere 1001 te zezat duhet te kemi frike ne ? Kjo te bene te dyshosh se nuk e keni seriozisht por po e perdorni vetingun si nje arme ne duart tuaja per te eleminuar kundershtaret . Shikoni vetingun ne drejtesi per te kuptuar se çpo ndodh .
  Ju o z.Basha thoni qe vetingun ta kryej SPAK-u edhe pse ke zero besim tek SPAK-u . A ka sens kjo ?
  Une nuk besoj tek ujku por do ta ve bari , kete po thua ? Je zene aq ngusht saqe nuk dine se ç’bene e se ç’thua .
  Je zene aq ngusht saqe e vetmja shpres per mbijetesen tende ne politike ngelet i gjati ine dhe “ujku bari”.

 2. MBURRESH ME KERKESEN PER VETING KUR JE I DYTI MBAS PALLOSHIT QE DO LARGOHESHE NGA KU VETING PO QE SE DO BEHEJ . HIPOKRIT

 3. Kujdes !Ke marre garanci per vete,per kunatin,per Xhafen ?!
  Kujdes,se do te biesh brenda !E kane me te futur ata qe te kane ndersyer ty,mjeran,i pabese e tradhtar !!!
  Ndryshimin e sjell ti ?Me Florenc Hoxhen ??!?!?!?!Aty te ka gozhduar Rama te lidhja jote me te dhe me kunatin qe pastron para !!!
  Kjo eshte dosja qe je i kapur ti pleh ?!
  Ke shtyre vartesit drejt paligjshmerise dhe vete ke marre benefitet,dhe krekosesh si pleh tani,e ben te ndershmin ?!Ti je i korruptuar dhe i pavlere,me devijanca humane !!!

 4. Vetingun Politikaneve ia ben Populli, ky eshte nje nga parimet me themelore te Demokracise.
  Si mundet ti shkoi dikujt ne mendje qe ti japi Rames (me ane te ushtareve te tij ne SPAK) te drejten per te vendosur nese dikush mund te kandidoi ne zgjedhje apo jo.
  Ne qofte se do Basha, le te te kerkoi qe ti behet veting (ose me mire transparence dhe hetim) i pasurise se politikaneve dhe familiareve te tyre, perfshire cmimet e xhaketave dhe fustaneve te gjithsecilit.

 5. Ndryshimi i K…. do te thote aspirata. Aspi karalloi i mean.

  Kurre mos i beso nje politikani dhe nje apo shume globalist. KURRE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu