• |
ide | kryesore

VIDEO/ Mbledhja pa drita, ulërimat e Belinda Ballukut ndaj deputetit opozitar

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit, Video


Ndërkohë që në Komisionin e Ekonomisë diskutohej për paratë borxh që do të merren për të blerë energji, në sallë u fikën llampat. Nuk kuptohej mirë nëse ishte ndërprerë energjia elektrike apo jo, sepse mikrofonat punonin ende, por në sallë mbizotëroi errësira. Kreu i OSHEE-së Ardian Çela vazhdoi raportimin, duke e përcjellë situatën me një batutë “edhe avioni bie ndonjëherë”, ndërkohë që të gjithë deputetët nisën të qeshin. Video më poshtë:

Por një prej deputetëve të opozitës, Arbi Agalliu përfitoi nga rasti të bënte një foto në sallën e zhytur në errësirë. Kjo provokoi irritimin e Ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku e cila i tha se veprimi i tij nuk ishte etik. Në debat e sipër, duke menduar se kamerat ishin fikur, ministrja shpërtheu në ulërima. Efekti qe i menjëhershëm tek Eduart Shalsi, që u alarmua sepse u njoftua që mbledhja ndërkohë ishte në transmetim live në Facebook. Video më poshtë:

Kur mbledhja iu rikthye normalitetit, ministrja Belinda Balluku ishte më e qetë. Ajo nënvizoi se pavarësisht krizës, çmimet për konsumatorët nuk do të rriten: “Nuk parashikojmë që të kemi rritje të çmimeve dhe nuk është synimi ynë që të balancojmë çmimin e ulët me të cilin ia japim konsumatorit me çmimin e lartë me të cilin blihet” u shpreh ajo.7 Comments

  1. Belinda balluku ministre e rames nuk e ka problem me dritat se ka punuar striptiz ne athine eshte ngopur me lloje lloj dritash tani u fik drift shqiptarve qorra per ti vjedhur them qorra e debil ata qe ekan votuar ate dhe bajgat qeveris se edi ramsezit

   1. O injorant o debil o shpellar I ndyre I sali non grades turp te vije ty o plere që shkon mbas sali non grades

 1. Moj LOPEc’ke qe ulerin??? Si thua??? Nuk do u rritesh cmimin e energjise familjeve ,por vetem bizneseve???
  PO BIZNESET DO NGRENE CMIMET MOJ COPE MUTI. DHE KUSH E HA PERSERI???? POPULLI!!! MIRE JA BENI KETIJ POPULLI HALE!! PO, PO HALE ESHTE POPULLI SHQIPTAR, QE KUR VOTON OSE SHET VOTEN TE JU HALERA ,KURVA ,HAJDUTE E KRIMINELA!

  1. Kush je ti more kokerr injoranti që i thua Belinda ballukut qke qe ulerin te ulerij dhe qke me te ju mos ulerini mostra s nuk keni fytyr e surrat te flisni ju shpellaret e sali non grades del ti o hale o plere dhe shkruan çke qe ulerin surrati jot po ju plerat e sali non grades çfar keni që ulerisni apo jeni trima ju jeni garipa ju boll re ma mbylle gojen se ju shpellaret e sali non grades jeni ca mostra ca injorant ca rrugaç ca lluma ca mashtrusa ca plera ca te pa fytyre dhe ndyrsira jeni pyyyyy fllqisira

 2. Moj LOPEc’ke qe ulerin??? Si thua??? Nuk do u rritesh cmimin e energjise familjeve ,por vetem bizneseve???
  PO BIZNESET DO NGRENE CMIMET MOJ COPE MUTI. DHE KUSH E HA PERSERI???? POPULLI!!! MIRE JA BENI KETIJ POPULLI HALE!! PO, PO HALE ESHTE POPULLI SHQIPTAR, QE KUR VOTON OSE SHET VOTEN TE JU HALERA ,KURVA ,HAJDUTE E KRIMINELA!

  1. Lopa surratit tat idjot kush je ti mo plere që i Belinda ballukut çke që ulerin te ulerij dhe qke me te se esht me te drejten dhe kujit i thua ti more kokerr injoranti kriminela o surrat shtrember ju që privatizuat indroqentalet dhe i shitet kur ishit ne pushtet dhe tani qe jeni ne opozit beni ju mo ndyrsra si mbrojtesa ju që kur moret pushtetin nuk lat gje pa zhvadur dhe privatizuar po firmat piramidale po 97 po gredeci po 21 janari po kompleksi partizani po arsimin që e shkaterruat dhe e quat ne humner po plerat e italis që i sollet ne shqiperi dhe ishit gati te sillinit plerat e gjith botes po spitalet qe i lat si stall derrash dhe beni ju tani si mbrojtesa tani që jeni ne opozit sa per krimenela surrari jot na marrsh te keqen ti se ju shpellaret e sali non grades jeni kriminela dhe tradhtare te vendeit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *