• |
ide | kryesore

VIDEO/ Mbledhja pa drita, ulërimat e Belinda Ballukut ndaj deputetit opozitar

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit, Video

Ndërkohë që në Komisionin e Ekonomisë diskutohej për paratë borxh që do të merren për të blerë energji, në sallë u fikën llampat. Nuk kuptohej mirë nëse ishte ndërprerë energjia elektrike apo jo, sepse mikrofonat punonin ende, por në sallë mbizotëroi errësira. Kreu i OSHEE-së Ardian Çela vazhdoi raportimin, duke e përcjellë situatën me një batutë “edhe avioni bie ndonjëherë”, ndërkohë që të gjithë deputetët nisën të qeshin. Video më poshtë:


Por një prej deputetëve të opozitës, Arbi Agalliu përfitoi nga rasti të bënte një foto në sallën e zhytur në errësirë. Kjo provokoi irritimin e Ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku e cila i tha se veprimi i tij nuk ishte etik. Në debat e sipër, duke menduar se kamerat ishin fikur, ministrja shpërtheu në ulërima. Efekti qe i menjëhershëm tek Eduart Shalsi, që u alarmua sepse u njoftua që mbledhja ndërkohë ishte në transmetim live në Facebook. Video më poshtë:


Kur mbledhja iu rikthye normalitetit, ministrja Belinda Balluku ishte më e qetë. Ajo nënvizoi se pavarësisht krizës, çmimet për konsumatorët nuk do të rriten: “Nuk parashikojmë që të kemi rritje të çmimeve dhe nuk është synimi ynë që të balancojmë çmimin e ulët me të cilin ia japim konsumatorit me çmimin e lartë me të cilin blihet” u shpreh ajo.


4 Comments

    1. Belinda balluku ministre e rames nuk e ka problem me dritat se ka punuar striptiz ne athine eshte ngopur me lloje lloj dritash tani u fik drift shqiptarve qorra per ti vjedhur them qorra e debil ata qe ekan votuar ate dhe bajgat qeveris se edi ramsezit

  1. Moj LOPEc’ke qe ulerin??? Si thua??? Nuk do u rritesh cmimin e energjise familjeve ,por vetem bizneseve???
    PO BIZNESET DO NGRENE CMIMET MOJ COPE MUTI. DHE KUSH E HA PERSERI???? POPULLI!!! MIRE JA BENI KETIJ POPULLI HALE!! PO, PO HALE ESHTE POPULLI SHQIPTAR, QE KUR VOTON OSE SHET VOTEN TE JU HALERA ,KURVA ,HAJDUTE E KRIMINELA!

  2. Moj LOPEc’ke qe ulerin??? Si thua??? Nuk do u rritesh cmimin e energjise familjeve ,por vetem bizneseve???
    PO BIZNESET DO NGRENE CMIMET MOJ COPE MUTI. DHE KUSH E HA PERSERI???? POPULLI!!! MIRE JA BENI KETIJ POPULLI HALE!! PO, PO HALE ESHTE POPULLI SHQIPTAR, QE KUR VOTON OSE SHET VOTEN TE JU HALERA ,KURVA ,HAJDUTE E KRIMINELA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu