• |
ide | kryesore

Akuza ndaj Alec Baldwin: Ishte i vetmi që nuk kontrolloi armën

-Instant, Paparazzi

Së fundmi aktori Ian Hudson ka reaguar ndaj vdekjes aksidentale të kineastes Halina Hutchins.


Aktori  shpjegoi se gjatë xhirimeve të filmit, të gjithë anëtarët e kastit kontrollonin armët e tyre para çdo skene për t’u siguruar që ishte bosh.Sipas tij, i vetmi që nuk e kontrolloi armën ishte Alec Baldwin. “Të gjithë aktorët, që janë edhe më me përvojë se unë, kontrolluan të gjithë armët. Baldwin ishte i vetmi që u mbështet te asistenti i regjisorit, Dave Halls, i cili e siguroi atë se nuk kishte plumba.Nuk jam ndjerë i sigurt, kishte kaq shumë armë në shesh dhe asnjë mbrojtje për aktorët, përveç pajisjeve, ” deklaroi Hudson.Alec qëlloi me armë zjarri dhe vrau aksidentalisht Hutchins  si dhe plagosi regjisorin në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu