• |
ide | kryesore

Gjykata Speciale rrëzon kërkesën e Thaçit për lirim nga burgu

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykatës Speciale në Hagë ka hedhur poshtë kërkesën e parashtruar nga Hashim Thaçi kundër vendimit të gjykatësit të procedurës paraprake për mbajtjen e tij në paraburgim.


Sipas Apelit, Thaçi ka dështuar të dëshmojë se pse vendimi paraprak ka qenë i paarsyeshëm për rreziqet nëse ai lirohet.


Kujtojmë se ish-presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po mbahen në paraburgim në Hagë që prej Nëntorit të vitit të kaluar, pasi akuzohen për krime lufte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu