• |
ide | kryesore

Kriza e energjisë/ Balluku: 10 miliardë lekë për familjet dhe bizneset e vogla

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, njoftoi se “është marrë vendimi për ofrimin e garancisë sovrane për të vënë në dispozicion 10 miliardë lekë për të mbrojtur familjarët dhe bizneset e vogla” nga kriza e energjisë.


“Çmimet e larta janë problem i madh në të gjithë botën, por ajo që na shqetëson sot më shumë është sasia e disponueshme e energjisë në treg. Ne po krijojmë mundësi për të siguruar sasitë e nevojshme të energjisë”, u shpreh Balluku.


Balluku shtoi se qëllimi është krijimi i mburojës për abonentët familjarë dhe për bizneset e vogla, por duke u kujdesur edhe për abonenët e mëdhenj që kërkojnë të blejnë nga operatori i tregut të lirë.

1 Comment

  1. 10 milione $ ndihme! U ftofsh ne bythe shoqja ministre, me kaq para ju te qeverise “fshini” te pasmet dhe as per mbeshtetje logjistike te zyrave tuaja nuk jane shpenzuar kaq pak! Je thjesht nje plehre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu