• |
ide | kryesore

Lihen në burg dy të rinjtë që shoqëronin Aldi Ramën kur vrau nënkomisar Saimir Hoxhën

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit në Shkodër la në fuqi masën e arrestit me burg pa afat për dy të rinjtë që shoqëronin Aldi Ramën ditën kur qëlloi për vdekje me armë nënkomisar Saimir Hoxhën. Apeli la të pandryshuar vendimin e Shkallës së Parë, duke rrëzuar kërkesën e Armando Markut dhe Kristjan Sherrit, të cilët kërkonin një masë më të butë.


Ndaj dy të rinjve është ngritur akuza “moskallëzim krimi”, pasi të martën e 28 shtatorit, kur u vra oficeri Saimir Hoxha në Vain, ata ndodheshin në makinë me autorin e krimit, 21-vjeçarin Aldi Rama.5 Comments

 1. I paemer qe duhet te kesh emer ! Ke plotesisht te drejt ! Ky SPAK-u qe shumekush e quajti KAPS! Po tall bythen: po keta punonjes qenkan korrupsion I larte shteteror ?????????????? Tuuuuuuurp .Po Edvin skizofrenit $ 5000 I ben nje kullare ! Tuuuuuurpiiiii I Edvinit! Perfundimisht ai vend po shenderohet ne Albanistan!

 2. Gjykata a Apelit Shkoder
  I le ne burg qe djemte mos tregojne te verteten.
  Deshmitaret duhet te rrijne ne burg sa te harrohet vrasja kriminale policore e 21 vjecarit Aldi Rama .
  Burgu deshmitareve mbron kelyshat e policise.

  1. Une nuk e di dhe as nuk me intereson se ca ka ndodh me Aldi Ramen, por me ate qe ai i ka bere ish te dashuresh (me ca kemi degjuar ne media) e meritonte plumbin ne ball.
   Kurse kto te shkretet qe kan fut ne burge nuk kane asnje lloi faji.
   Burgosja e tyre eshte totalisht e pa ligjshme dhe perben nje precedent shum te rende per shkeljen e te Drejtave te Njeriut ne Shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.