• |
ide | kryesore

Reforma Zgjedhore/ Çfarë tha Rama në mbledhjen me dyer të mbyllura në PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë mësuar detaje të reja nga mbledhja me dyer të mbyllura e kryeministrit Edi Rama me drejtuesit politikë të Partisë Socialiste në 12 qarqet e vendit.


BalkanWeb raporton se në këtë takim që zgjati mbi 2 orë me dyer të mbyllura, Rama është shprehur dakord për të ngritur sa më parë të Komisionit të Posaçëm Parlamentar të Reformës Zgjedhore.


Ishte Partia Demokratike, e cila dorëzoi këtë të mërkurë kërkesën në Kuvend për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore.

Ajo theksonte se ky komision duhet të hartojë ndryshimet kushtetuese dhe të trajtojë rekomandimet e OSBE/ODIHR. ©LAPSI.al


3 Comments

  1. PD nuk ka frikë as nga Edi Rama, as nga Lulzim Basha, as nga SHBA apo Bashkimi Europian. Sot PD është e frikësuar nga përdhunimi i tretë i Sali Berishës. Dhe rezistenca e parë është heshtja e frikshme që pason kandidimin e tij. Edhe Aldo Bumçi do të kishte më shumë duartrokitje, nëse do të kishte kandiduar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.