• |
ide | kryesore

Barcelona shkarkon Koeman natën: Laporta ka zgjedhur Xavin

-Instant, F1, Sport

Një tjetër hap fals i Barcelonës, përfaqësoi vetëm pikën që derdhi gotën. Pak pas mesnate, në përfundim të ndeshjes me Rayo Vallecanon, drejtuesit blaugrana shpallën fundin e aventurës së Ronald Koeman në pankinën katalanase. Skuadra tashmë i është besuar Sergi Barjuan, trajnerit të ekipit B, i cili do të jetë provizor për ndeshjet kundër Alaves, Dinamo Kiev dhe Celta. Më në fund do të jetë radha e Xavit, legjendës së klubit, i cili është zgjedhur si tekniku i të ardhmes.


Koeman largohet 14 muaj pas ardhjes së tij, duke e lënë Barcelonën në një pozicion delikat në renditje. Tani sfida kalon në një tjetër mit klubi me të cilin Laporta shpreson të përsërisë goditjen e suksesshme të bërë dikur me Pep Guardiolën. Xavi duhet ende të lirohet nga klubi katariot i Al Saad. Ish-flamuri i Barçës tashmë ka pranuar të marrë drejtimin e skuadrës, edhe pse ndërprerja e kontratës me klubin aktual do të kërkojë një negocim të vështirë. Gjithsesi, drejtuesit blaugrana janë të bindur se do ta teserojnë Xavin që në nëntor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.