• |
ide | kryesore

Dhunohet një mjeke dhe infermiere në Fier

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një rast i dhunës ndaj bluzave të bardha ka ndodhur së fundmi në Fier.


Një mjeke pneumologe dhe një infermiere janë dhunuar në mjediset e poliklinikës së specialiteteve në Fier, gjatë orari të tyre të punës. Mësohet se mjekja E.M. dhe infermierja E.Sh. kanë qenë gjatë orarit të vizitave, kur në mjediset e poliklinikës, dhe pikërisht në dhomën e mjekut ka hyrë 28-vjeçarja Viola Selimaj e cila ka kërkuar të kryej vizitën pa plotësuar dokumentacionin e nevojshëm, për nënën e saj.


Në këtë kohë mjekja dhe infermierja kanë kërkuar që 28-vjeçarja të bënte më parë të gjitha procedurat që duhen ndjekur për të kryer ekzaminimin e së ëmës, e më pas të kthehej.

Një fakt i tillë mesa duket nuk i ka pëlqyer 28-vjeçares, sipas raportimit të news 24, e cila ka nisur fillimisht të bërtasë e të kërkoj me ngulm kryerjen e vizitës për të ëmën. Duke hasur në këmbënguljen e bluzave të bardha për të respektuar ligjin dhe rregullat e vendosura, 28-vjecarja i ka goditur ato me shkelma e grushte e më pas është larguar nga mjediset e poliklinikës.

Fill pas kësaj është njoftuar edhe policia e Fierit, ndërsa specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier kanë shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetases Viola Selimaj, 28 vjeçe, banuese në Levan, e cila për motive të dobëta ka goditur shtetaset Erjola Minjo dhe Erinda Shuli, mjeke dhe infermiere në poliklinikën e Fierit.

2 Comments

 1. Mjere populli
  Qeverriu per cdo sherbim edhe pse bazik kerkon detaje private te tuat te cilat i arkivon online per me kontrollu popullaten. Qoftshin cerdhe shkolla der ne vaksinim antikovid.
  Ta refuzon sherbimin bazik po s’i dhe te dhenat personale sic i duan ata. Nje karte identiteti nuk ju mjafton se duan gjithcka.
  Ashtu cimentojne themelet e perandorise rama e linda basha.
  Kjo vajze e re po arrestohet se refuzoi te jape te dhenat personale.
  Te dhenat tona perandori rama i shet ne biznese inteligjence qe i kontrakton per interes te vet nen petkun e Partise Socialiste (sic kontraktoi biznesin psh qe jepte “PiSit” makina superluksoze me qera.
  Te dhenat tona shiten ne biznese inteligjence qe nje vend si izraeli i ofron me shumice
  Per ta paguan i shfrenuar perandori.
  Mjere populli. Shkoi per vizite te doktori dhe e arrestuan.

 2. Po pret -smundja-te besh -procedurat-ti moj shurre muti.Vizitoje nje here ,percakto diagnozen-jepi mjekimin ,pastaj mbush dekumentacionin .Ta ka bere mire keshtu e doni ju monstra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.