• |

FOTO/ Aguero shembet në fushë e shtrohet në spital, Sergi i tronditur: “E pyeta dhe më tha se ishte i trullosur”

-Instant, F1, Sport

Sergio Aguero është dërguar në spital pasi vuajti nga probleme me frymëmarrjen gjatë barazimit 1-1 të Barcelonës kundër Alaves të shtunën. Aguero, 33 vjeçar, u detyrua të largohej në minutën e 41 nga fusha e Camp Nou pasi u rrëzua përtokë duke shtrënguar gjoksin. Nuk ishte e qartë se çfarë e shkaktoi problemin. Ai mori trajtim në fushë për disa minuta dhe u shoqërua jashtë me barelë, megjithëse argjentinasi ishte në gjendje të dilte nga fusha në këmbë.

Soccer Football – LaLiga – FC Barcelona v Deportivo Alaves – Camp Nou, Barcelona, Spain – October 30, 2021 FC Barcelona’s Sergio Aguero leaves the pitch after sustaining an injury REUTERS/Albert Gea

“Aguero ndjeu shqetësime në gjoks dhe është shtruar në spital për një ekzaminim kardiak”, konfirmoi Barcelona në një deklaratë pas ndeshjes. Tekniku i përkohshëm i Barçës, Sergi Barjuan tha: “E pyeta dhe ai më tha se ishte i trullosur. Më thanë se shkoi në spital. Nuk di asgjë tjetër.”

Memphis Depay hapi rezultatin për Barcelonën në minutën e 49, por Alaves barazoi në minutën e 52, me golin e shënuar nga Luis Rioja, rezultat që e mban Barcelonën në vendin e nëntë në La Liga.