• |
ide | kryesore

FOTO/ Opozita maqedonase nis festën, shpall fitoren në Ohër dhe Manastir

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Manastir të Maqedonisë së Veriut po prin në raundin e dytë të zgjedhjeve kandidati i VMRO-DPMNE-së Toni Konjanovski me 51.21% të votave duke lënë pas kandidatin e LSDM-së Hristo Kondovski i cili tashmë ka 44.73%.


Kjo ka bërë që në rrugë të dalin menjëherë mbështetësit e opozitës.


Edhe kandidati i VMRO-DPMNE-së për kryetar të Ohrit, Kiril Peçakov shkroi në Facebook se ka fituar në raundin e dytë të zgjedhjeve.


2 Comments

  1. Manastiri qe dikur ishte qender e Ortodokseve Shqiptare.

    Vemjet e Shqiperise por edhe plehrat ne FYROM po lejen ne mes te dites Shqiptaret Orotodokse te Rekes te asimilohen, lere me Shqiptaret e Manastirit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *