• |
ide | kryesore

Banderola për Ballën/ Servilizmi i socialistëve të Librazhdit gjobitet nga FIFA

-Instant, Arkiva, Pikante

FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 37.500 franga për dronin e ngritur në “Elbasan Arena” gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Hungarisë në kuadër të Botërorit, Katar 2022.Droni i cili u ngrit mbi stadium kishte një mesazh për kryetarin e grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, të cilin kryeministri Edi Rama e largoi si drejtues nga ky qark duke e dërguar në Fier.


Taulant Balla, Elbasani ty të do” ishte mesazhi në mbështetje të socialistit nga Librazhdi, që valëvitej mbi dron, ndërsa i gjithë stadiumi shpërtheu në kor “Rama Ik”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu