• |
ide | kryesore

(Emrat) Emërohen shefat e rinj të policisë në Korçë dhe Pogradec

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Emërohen shefat e rinj të Komisariateve në Drejtorinë e Policisë së Korçës.

Mësohet se Bujar Laze është emëruar shefi i ri i Komisariatit të Korçës duke zëvendësuar Krenar Gjokutaj.


Oltion Agolli është emëruar shef i ri i Komisariatit të Pogradecit në vend të Artur Hebajt.

Për shefin e komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefin e qarkullimit Kelmend Pikuli, Prokuroria e Tiranës ka hetuar për veprën penale ‘Ushtrim i ndikimit të paligjshëm’.

Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’ për shefin e Komisariatit dhe pezullimin nga detyra.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.