• |
ide | kryesore

Cardi B, prezantuese në ‘American Music Awards 2021’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së  fundmi është zbuluar se reperja e njohur, Cardi B do të  jetë  prezantuese në “American Music Awards”.


Lajmi është bërë i ditur nga producenti ekzekutiv , Jesse Collins i cili tregoi gjithashtu se shfaqja do të transmetohet nga Los Angeles në ABC më 21 nëntor. Cardi B performoi “I Like It” në AMAs në 2018 me J Balvin dhe Bad Bunny dhe u bë ‘reperja e parë femër që fitoi dy herë për këngën e preferuar’. Ndërsa këtë vit, këngëtarja Olivia Rodrigo është kandidatja kryesore me shtatë nominime, duke përfshirë ‘artisten e vitit’ dhe ‘artisten e re të vitit’.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.