• |
ide | kryesore

Shkodër/ Vihen në pranga 4 trafikantë, u kapën duke transportuar mbi 96 kg kanabis

-Instant, Lajme, Të fundit

4 persona janë vënë në prangat e policisë së Shkodrës për shkak se akuzohen për trafikim të një sasie të madhe kanabisi nga Malësia e Dukagjinit në drejtim të Shkodrës. Policia njofton se janë vënë në pranga: Prel Zefi, 30 vjeç, Albert Logu, 21 vjeç, të dy banues në Shtoj i Ri, Pllum Fusha, 37 vjeç, banues në Grudë e Re dhe Besnik Bludaj, 40 vjeç, banues në Vrak, Malësi e Madhe.  Gjatë kontrollit në brendësi të automjetit tip furgon me drejtues shtetasin P. Z., shërbimet e Policisë gjatën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 96 kilogramë e 500 gramë lëndë narkotike cannabis sativa.


Grupi i trafikantëve ishin nën hetim prej kohësh dhe pas marrjes së informacioneve se të rinjtë do të kryenin një transport nga nga Malësia e Dukagjinit në drejtim të Shkodrës, është organizuar dhe realizuar operacioni për kapjen e tyre nga policia. 8 aparate celular dhe 3 automjete janë sekuestruar gjithashtu.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.