• |
ide | kryesore

Shtëpi, makina e një letër e Fidel Castros: fëmijët e Maradonës nxjerrin në ankand pronat e Pibe de Oro

-Instant, Sport

Dy BMW, letra e Fidel Castros dhe shtëpia që Diego Maradona u dhuroi prindërve të tij, janë në listën e gjatë të aseteve që do të dalin në ankand më 19 dhjetor. Të ardhurat do të shkojnë për pesë fëmijët, Diego Junior, Dalma, Gianinna, Jana dhe Dieguito Fernando, pasi të paguhen borxhet e mbetura nga Pibe de Oro dhe në pritje të hetimit për njohjen e atësisë së tre fëmijëve të tjerë. Lista përfshin gjithashtu paketa aksionesh, një apartament në Mar de Plata dhe sende të tjera personale.


Mallrat me vlerë sentimentale, të tilla si bluzat e dhuruara nga lojtarë të tjerë në funeralin e lojtarit, janë të përjashtuara nga ky ankand. Gjyqtarja Susana Tedesco i ka dhënë dritën jeshile kërkesës së trashëgimtarëve, kështu që Ankandi do të organizohet nga Adrian Mercado, agjencia e kryeqytetit argjentinas, dhe do të jetë ndërkombëtar dhe i transmetimuar live. Shtëpia e dhuruar prindërve është nxjerrë në ankand për 900 mijë dollarë (780 mijë euro), apartamenti për 65 mijë (57 mijë euro). Një nga dy BMW-të mban nënshkrimin e Diego-s të gdhendur në xhamin e përparmë, me një çmim fillestar prej 165,000 dollarë. Gjithashtu në listë janë piktura, tapis roulant, fanella, këpucë, një kitarë, kravata, mbajtëse dhe kapele. Ofertat mund të dorëzohen deri më 15 nëntor.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.