• |
ide | kryesore

Rama i gjen një post Ardi Veliut në kabinetin qeveritar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Mezi pres të punojmë sërish së bashku në të ardhmen dhe në shërbim të vendit tonë e njerëzve tanë”. Kjo ishte fjalia e fundit në letrën plot gabime të Ardi Veliut, që Edi Rama zgjodhi tinëz ta bënte publike për të njoftuar largimin e “kamikazit” të tij nga drejtimi i Policisë së Shtetit, por edhe për ta diskredituar për të fundit herë njeriun që e përdori si mos më keq në shërbim të pushtetit të tij.


Duket se kryeministri e ka dëgjuar dëshirën apo lutjen e ish-kryepolicit ndonëse në po atë letër Ardi Veliu ishte kontradiktor sepse shprehej gjithashtu se donte të qëndronte pranë fëmijëve, që tani janë në një moshë delikate. Sidoqoftë, për të është menduar një post në kabinetin qeveritar në nivel zv.ministri.


Nuk është as te Ministria e Brendshme apo e Mbrojtjes, por te Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ardi Veliu pritet të marrë postin e zëvendësit të Belinda Ballukut. Një burim pranë këtij dikasteri i tha Lapsi.al se zyrtarizimi i tij pritet të bëhet në ditët e ardhshme. Ka jo pak habi kur e dëgjon si lëvizje. Gjithkush shtron me të drejtë pyetjen: po Ardi Veliun çfarë e lidh me Transportet?

Spikatja e tij më e madhe në këtë fushë ndoshta është transporti që ai i bëri me makinën e vet Klement Balilit nga Delvina në Tiranë. Apo përfshirja e Policisë së Shtetit në jo pak raste në kultivimin dhe transportin e hashashit do të shtonte dikush tjetër. Megjithatë është e kotë të rrëmojmë për të gjetur arsye pse Ardi Veliu pritet të gradohet zv.ministër i Instrastrukturës dhe Energjitikës.

Ky ndoshta është një shteg për të drejt një karriere të dytë në politikë, si plot ish drejtues të tjerë të Policisë së Shtetit që një ditë flakin kapelen për t’u veshur me kostumet partiake. Edhe pse duhet thënë se Ardi Veliu edhe gjatë kohës kur drejtonte Policinë e Shtetit s’kishte ndonjë kontrast të madh me zyrtarët e tjerë të “Rilindjes”. Mbeti vasal i Edi Ramës dhe partisë-shtet deri në ditët e fundit që drejtoi Policinë e Shtetit, duke konsumuar me dhjetra në mos qindra shkelje ligjore.  ©Lapsi.al

13 Comments

 1. YMER GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC- thotë:

  OR ZOTI BUSHATI DHE ZOTI SHKULLAKU EDHE YMER GELBAZA KELLIRA DHE FRROK CUPI JA VJEDHIN FOTOT ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE DHE IKIN E MASTUBOJNE NE ZYRE TE EDI RAMES DHE EDI RAMA DHE ARDI VELIU NUK I ARRESTUAN ZAGARET E TREDHUR NGA KOQET NGA EDI RAMA

  1. Nese kjo do te jete e vertete, eshte e turpshme. Pasi deshmon per nje emerim politik te nje ish kreu policie gjasme i pavarur. Hallven thuaj.

 2. OR KY YMER GELBAZA KELLIRA PSE KA PUBLIKOJ DOSJEN EDI RAMES KUR KRISTAQI JA PALLOJ GRUAN EDIT DHE E SOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN? thotë:

  EDI RAMA I JAPE LEKA YMER GELBAZA KELLIRES DHE FRROK CUPIT PER TA OFENDUAR VJOSA OSMANIN DHE ALBIN KURTIN

 3. Qija robt ca surrat, si bytha e urangutangut.Ky sikur dha doreheqje se donte te” rrinte prane femijeve”?! Si duket ja kane “cuar femijet ke puna e re”:). A ju shkerdhefsha baxhellat rilindase.

 4. E ben zvendes minister e nuk e run hiç. Pastaj kush do e kundershtoj, opozita apo shoqeria e kalbur e ketij vendi. Po edhe nese e kundershtojne kujt i plasi, shtetin eshte kthyer ne nje shpk kçk.

 5. Mire shume e keni shkruar. Po nuk i leviz fare qerpiku Ard Kambales. Kush po e rruan ketu se cfare maskarade behet.
  Te rroje Edi dhe gjithmone grusht te bashkuar rreth partise.

 6. Tani vini ndonje derr te drejtoje policine , besoj se me mire se ky derri me fyture njeriu ka per ta bere punen .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.