• |
ide | kryesore

Tetë viktima gjatë një koncerti në Teksas, u shtypën nga turma

-Instant, Lajme, Planet

Një natë jashtëzakonisht tragjike është regjistruar në Huston të SHBA. Tetë persona u vranë të premten në mbrëmje dhe qindra të tjerë u plagosën gjatë natës së hapjes së një festivali të madh muzikor të fundjavës Astroworld në NRG Park në Huston të SHBA. Incidenti filloi rreth orës 21:15. kur turma prej rreth 50,000 nisi të lëvizte drejt pjesës së përparme të skenës, raportuan autoritetet në Houston


“Turma filloi të ngjeshej drejt pjesës së përparme të skenës dhe njerëzit filluan të panikohen” tha  shefi i zjarrfikësve.


Pas kësaj organizatorët u detyruan të ndaluan koncertin. Incidenti vdekjeprurës erdhi disa orë pasi një turmë masive sulmoi perimetrin e NRG Park para të mbrëmjes, duke krijuar një situatë kaotike për personelin e sigurisë dhe stafin. Por për autoritete të dy ngjarjet nuk kishin lidhje me njëra tjetrën.

1 Comment

  1. Nuk u shtypen nga turma po te tete vdiqen nga ataku kardiak…11 vete me atak kardiak gjithsej . Lutjuni zotit nuk esht nga “vaksina”..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.