• |
ide | kryesore

E RRALLE/ Grabitet 541 kg kokainë në rajonin e policisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rrallë në Afrikën e Jugut ka bërë vend në mediat ndërkombëtare.

Disa persona janë futur brenda një rajoni policie në qytetin e KwaZulu-Natal dhe kanë grabitur një sasi prej 541 kg kokainë.


Autoritetet thanë se lënda narkotike kapte vlerën e rreth 13 milionë dollarëve.

Grabitësit hynë në rajonin e policisë përmes dritareve duke thyer xhamat. Më pas kanë mundur të hyjnë në dhomat e blinduara ku mbahej lënda narkotike.

Deri më tani nuk ka asnjë person të arrestuar lidhur me ngjarjen në fjalë teksa policia vendase po vijon hetimet për identifikimin e autorëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu