• |
ide | kryesore

Konfirmohet zyrtarisht, ‘Squid Game’ së shpejti me një sezon të dytë

-Instant, Paparazzi, Slider

Krijuesi i  ‘Squid Game’,  ka konfirmuar se seriali do të rikthehet për një sezon të dytë.


Në një shfaqje speciale në Los Angeles,  Hëang Dong-hyuk u shpreh se nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të krijonte një sezon të dytë pas popullaritetit global që seriali pati.Ka pasur kaq shumë presion, kaq shumë kërkesa dhe kaq shumë dashuri për një sezon të dytë. Është në mendjen time tani. Unë jam në procesin e planifikimit aktualisht. Por mendoj se është shumë herët për të thënë se kur dhe si do të ndodhë kjo. Unë do t’ju premtoj këtë, Gi-hun do të kthehet dhe ai do të bëjë diçka për botën”,u shpreh regjisori.’Squid Game’ arriti të grumbullojë  111 milionë shikues vetëm 3 javë pasi u publikua në Netflix.


 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu