• |
ide | kryesore

SPAK sekuestron 190 mijë metra katrorë tokë në Gjirin e Lalëzit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

SPAK ka sekuestruar rreth 190 mijë metra katrorë tokë në Gjirin e Lalëzit. Përmes një operacioni të befasishëm SPAK ka ushtruar kontroll në banesat e 7 punonjësve të Kadastrës në Durrës.


Gjithashtu është ushtruar kontroll edhe në banesën e ish-regjistruesit të këtij institucioni, Bedri Luku.


Operacioni vazhdon.


5 Comments

  1. Ai se ka mbajt këtë qëndrim ndaj familjes së Millosheviçit, ndaj familjes së Gaddafit, Saddam Hussenit. Unë nuk jam për atë ‘i ka provat, s’i ka provat’. Berisha s’ka lënë gjë pa thënë për të vramit e gjithësecilit dhe ska dërguar asnjë provë kurrkund.

    Tani, ‘e kam çuar në gjyq në Francë, tek një gjykatës’. Cili gjykatës? Do gjykojë Franca, DASH-in, apo sekretarin e shtetit? Kjo është krejt absurd. Kjo është tymnajë.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.