• |
ide | kryesore

Apeli vendos lënien në fuqi të vendimin për dënimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Posaçme e Apelit vendosi që të lërë në fuqi vendimin për dënimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.


Ndonëse Llalla kishte kërkuar pezullim të këtij vendit, Apeli ka vendosur që mos të marrë parasysh këtë fakt.


Kërkesa u bë nga ana e avokatit të Llallës, me pretendimin se klienti i tij nuk e përballon dot burgimin për shkak të gjendjes shëndetësore.

Ish-kryeprokurori është dënuar me 2 vite burg për fshehje pasurie dhe emri i tij është renditur në listën e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.