• |
ide | kryesore

Deputeti demokrat përgëzon Erion Veliajn (Deklarata)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti demokrat Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të papritur në Komisionin e Ekonomisë, ku ka vlerësuar punën e bërë nga Bashkia e Tiranës sa i takon çështjes së pastrimit të qytetit.


Në ndryshim nga partia e tij, Spaho sheh përmirësim në pastërtinë e qytetit që drejtohet nga një prej politikanëve më të sulmuar nga opozita.


“Unë një pyetje kam për zotin Veliaj, paraprakisht dua të them që ka përmirësim në pastrimin e Tiranës, është i dukshëm, desha të dija nëse kompanitë e pastrimit do të investojnë në teknpologji, pluhuri që gjendet anës rrugëve duhet të presësh motin që të lahet, a ka ardhur koha që të hiqet fshesa në ato zona ku mund të hiqet?”, tha Spaho gjatë fjalës së tij.

9 Comments

  1. Duke ndjekur mediat qe jua ka vene ne disspozizion Edi dhe Lali Eri kuptohet qe jene pazarxhi te ndyre,komuniste pasardhes te denje te Ramizit.FUNDERRINA.Permbydheni me sukses edhe kete mision te fundit me sukses.

  2. Ndonëse Berisha e përmend në sejcilën nga foltoret e tij idene e bashkimit e zgjerimit të PD edhe me diversitet mendimi, pashë se në foltoren e Pogradecit u gjend ngushtë e nuk i dha dot përgjigje një diskutatnti.
    Diskutanti ja përmendi faktin se është ai që e promovoi dhe mbështeti Bashën për 16 vite e tani sikur nuk shkon që e sulmon produktin e tij.
    Akoma më e fortë u bë kritika e tij, kur pasi Berisha ngul këmbë për zgjerimin e PD, ai i përmendi faktin se Bamir Topin e Bëri ti president e ai ju bashkua Ramës, apo Bgjelën e promovobe ti si pjesë e udhëheqjes së PD, po ky ka 20 vite që kërkon arrestimin e Berishës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu