• |
ide | kryesore

Përplasjet Kinë-SHBA/ Presidenti Biden dhe Xi Jinping pritet të zhvillojnë takim online javën e ardhshme

-Instant, Arkiva, Planet

Presidenti i SHBA-së Joe Biden dhe presidenti Kinës Xi Jinping javën e ardhshme do të mbajnë një samit virtual edhe pse ende nuk është vendosur data zyrtare.

Mediat e huaja raportojnë se se ky takim vjen pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë kanë ngecur mes mosmarrëveshjeve të shumta, duke përfshirë teknologjinë , tregtinë, Tajvani dhe çështjet e të drejtave të njeriut.


Ndërkohë të dy liderët kanë rënë dakord për vazhdimin e dialogut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.