• |
ide | kryesore

Tjetërsoi pronat në Dhërmi dhe i shiti, “arrest me burg” për topografin e bashkisë së Himarës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Vlorës caktoi masën “arrest me burg”për topografin i Bashkisë Himarë, Elton Marko, i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentacioni.


Topografi i bashkisë akuzohet se ka falsifikuar aktin e marrjes së tokave në pronësi dhe se ka përdorur formularin për regjistrimin e një toke, të cilën më pas e shiti.


Për tjetërsim të pronësisë, në zonën e Dhërmiut është arrestuar dhe ish-kreu i Kadastrës, Klodian Troci dhe vartësit e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu