• |
ide | kryesore

KQZ vendos përfundimisht për Tom Doshin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme nuk ka marrë asnjë vendim në lidhje me Tom Doshin duke e mbyllur procedurën.

Shkak për këtë është bërë fakti se Doshi ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit, dhe nga të gjitha funksionet politike.


“Jemi përballë rastit që nuk përfshihet më në sferën e ligjit të dekriminalizimit. Nuk ka mandat deputeti e as ndonjë mundësi që ta fitojë atë” tha Ilirjan Celibashi.

Ishte prokuroria ajo që disa ditë më parë i publikoi Doshit disa probleme në lidhje me ligjin.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu