• |
ide | kryesore

Reagon për herë të parë Drake pas tragjedisë në koncertin e Travis Scott

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi Drake ka reaguar së fundmi ndaj  tragjedisë së ndodhur në koncertin e Travis Scott “Astroworld Festival”, ku mbetën të vdekur 8 persona dhe 13 të plagosur.


Përmes rrjetit të tij social,Instagram, Drake ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave.”Kam kaluar ditët e fundit duke menduar për këtë tragjedi. Unë e urrej të shpreh emocione si trishtimi në rrjete sociale, por e gjeta veten këtu. Zemra ime është thyer për shkak të atyre që kanë humbur jetën dhe të gjithë atyre që po vuajnë. Unë do të lutem për të gjithë ata dhe do të ndihmoj me aq sa mundem. Zoti qoftë me ju të gjithë”, shkruajti reperi në postim. Ai së bashku me Travis u akuzuan se nuk ndaluan së performuari pasi fansat kërkuan ndihmë. Gjithashtu dyshja është paditur dhe nga një person i plagosur duke kërkuar më shumë se një milion dollarë dëmshpërblim.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu