• |
ide | kryesore

Mbledhja e firmave/ Bardhi: Në 11 dhjetor mund të ketë miting, por jo Kuvend Kombëtar

-Instant, Lajme, Të fundit

Në një prononcim për mediat nga selia e Partisë Demokratike, sekretari i përgjithshëm Gazment Bardhi tha se në datën 11 dhjetor mund të mbahet një miting partiak, por jo një Kuvend Kombëtar, pasi sipas tij Berisha nuk ka mbledhur dot as ¼ e firmave që duhen nga delegatët për të thirrur Kuvendin. I dyti i PD-së tha edhe se ajo që po bëjnë mbështetësit e Berishës është tallje me demokratët. Bardhi vijoi duke thënë se Kuvendi do të mblidhet vetëm nëse protokollohen firmat dhe vërtetohen që janë të delegatëve. Por ai tha se mbështetësit e Berishës po veprojnë në ilegalitet të plotë duke tentuar ta kthejnë PD në një celulë.


” Mund të ketë në datën 11 një miting por kuvend kombëtar të PD-së ka kur atë e thërret kryesia e partisë, ¼ të anëtarëve të Kuvendit Kombëtar, ose ¼ e anëtarëve të partisë”, tha Bardhi.9 Comments

  1. Sali Berisha mund të bëhet një personazh filmi dhe aty mund të ndodhë që spektatorët ta pëlqejnë ashtu siç pëlqejmë një vrasës me pagesë apo të distancohen prej tij. Kjo do të varet nga aktori që do ta luajë atë personazh. Ndërsa personazhi historik me emrin Sal Berisha, tani i përket asaj kategorie që në këtë vend kanë prodhuar haxhi-sali-qamilizmin.

  2. Mitigu perse do te behet moj Gazime per te drejtat e sumes tende apo per mikrofonin e Gridares .Ore kurvi po dilni ne shesh te burrave nqs kini bythe, po le cfar them dhe une cne keta te kene bythe keta kane vecse gop.

  3. Gazimja ka hapur panairin e sumaqes jan te ftuar te marrin pjese te gjithe patronazhistat sufllaqengrenes qe te marrin pjese ne kete eveniment,ju pershendet Lyli.

  4. ne se nje delegat i kuvendit ka nje propozim per te shkarkuar kryesine e pambledhur te PD -se , ne se ka mundesine dhe kapacitetin te njoftoje te gjithe delegatet sipas listes se delegateve , qe ne nje date, ore dhe vend te caktuar i pret per te diskutuar propozimin e tij , nese shumica e ketyre delgateve pergjigjen pro fteses dhe paraqiten sipas njoftimit çfare do thoshte deputeti i elbasanit ?

    1. o tempora o mores, kulmi i kurvllikut, gjyssufllaqet e rames dhe veliajt tu punu propagandist per bashen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *