• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Vetëm 14 raste dhe asnjë viktimë në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 14 raste të reja me Coronavirus.


Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.823 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.