• |
ide | kryesore

Kurti voton në Prishtinë: Po përmbyllim një vit të suksesshëm elektoral

-Instant, Lajme, Të fundit

Po ashtu, kryeministri u shpreh se Republika e Kosovës e ka treguar se është një shtet demokratik, në të cilin respektohen të drejtat e të gjithë qytetarëve.


“Unë si qytetar i republikës dhe banor i kryeqytetit porsa votova. Ushtrova të drejtën demokratike për të zgjedhur kryetarin e komunës që do të qeverisë në katër vitet në vijim. Komuna është shumë e rëndësishme…i inkurajoj qytetarët me të drejtë vote që ta shfrytëzojnë mundësinë, e ta përdorin këtë rast..


Moti është shumë i bukur, dhe pjesëmarrja sa më masive është e pritshme. Mekanizmat shtetërorë do të kujdesen për mbarëvajtjen e procesit. Po përmbyllim një vit të suksesshëm elektoral. Republika e Kosovës e ka dëshmuar se është një shtet demokratik në të cilin respektohen të drejtat e të gjithë qytetarëve, në mënyrë të lirë e të ndershme zgjedhin…” 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu