• |
ide | kryesore

LDK shpall fitoren në Prishtinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku doli para mediave duke thënë se Përparim Rama do të jetë kryetari i ri i komunës së Prishtinës.


Në një konferencë për media, Abdixhiku ia ka uruar fitoren Ramës.


“Do të qeverisim në Prishtinë me plot kujdes. Përparimi me ekipin e tij, do të shërbejë si një kryetar për të gjithë”, – tha Abdixhiku.

Në bazë të rezultateve zyrtare të KQZ-së deri tani janë numëruar 95.3% të votave.

Përparim Rama ka 50,84% të votave ndërsa rivali i tij i vetëvendosjes Arben Vitia ka 49,16% të votave.


2 Comments

  1. Haha ? ? të vije prape Albin Kurti në Tirane dhe tē behet 1 me ilir Meten dhe Sali Berishen se do i Dale e ema njerrek Jo se eshte burre i mire Edi rama le te kuptohemi se pse Edi Rama eshte Turke Otomane

    1. O rrot kari shko komento tek Gelbaza Tema se na cave trapib duke permend gjithe kohen termin ” turko otomane” qe te qift Otomani ne byth o malok injorant

      Shko gjej nje cope pune o plehre e pavlere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.