• |
ide | kryesore

Probleme me fleksorët për Kumbullën: humbi Andorrën, Roma pret rezonancën

-Instant, F1, Sport

Marash Kumbulla nuk do të jetë në dispozicion të teknikut Edoardo Reja për ndeshjen e të hënës kundër Andorras dhe është nisur menjëherë për në Romë, ku do ti nënshtrohet kontrolleve specifike për të mësuar shkallën e dëmtimit dhe kohët e rikuperimit. Kombëtarja e Shqipërisë do të duhet të bëjë pa një lojtarë të rëndësdishëm, sidomos në dritën e mungesave të tjera, por dëmtimi i Kumbullës është një lajm i keq edhe për Romën.


Lojtari gjatë ndeshjes kundër Anglisë, të premten në Ëembley, u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një problemi me muskujt e pasëm të kofshës. Sipas raportimeve nga kombëtarja shqiptare, lojtari nuk i është nënshtruar ende testeve diagnostike dhe shkalla e dëmtimit do të vlerësohet sapo mbrojtësi të kthehet në selinë e verdhekuqve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.