• |
ide | kryesore

Video/ U dëmtua kur u rrëzua nga biçikleta: Van Gaal stërvit Hollandën nga makina e… golfit

-Instant, Sport, Video

Me dosjen e skemave bëri epokë, me kërcimin për ti treguar arbitrit faullin që lojtari i tij kishte pësuar u pa u paharrueshëm, por sic duket Louis Van Gaal nuk resht së befasuari në asnjë moment. Tekniku i kombëtares së Hollandës ka mbetur i dëmtuar kur u rrëzua me biçikletë para ndeshjes kundër Norvegjisë, vendimtare për kualifikimin në Botërorin e Katarit. Megjithatë, tekniku nuk ka dashur të mungojë kurrësesi në takimin që përcakton të ardhmen e skuadrës së tij dhe atij vetë, kështu që në pamundësi për të qendruar në këmbë ka zgjedhur të drejtojë stërvitjen hipur në një… makine golfi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *