• |
ide | kryesore

Prokurorët e SPAK kërkojnë mandat të pakufizuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar me në krye kërkojnë që mbandati i tyre të mos jetë i kufizuar. Në shkresën e pubikuar nga Faxweb shihet se firmat e të gjithë prokurorëve dhe të kreut të SPAK, Arben Kraja shprehen se duke pasur një mandat të pakufizuar do jenë më të sigurtë në punën e tyre për hetime të botës së krimit dhe politikanëve të korruptuar pasi nuk do ta kenë më frikën e kërcënimit pasi t’i përfundojë mandati.


Kërkesa tashmë i është dërguar, Kuvendit, komisionit të ligjeve KLP, EURALIUS, OPDAT dhe Ambasades Amerikane në Tiranë, Yuri Kim.


 

 

4 Comments

  1. Berisha i duhet një parti. Ai nuk e konsideron z.Basha kryetar partie. Kryesinë e partisë njoftoi që nuk e njeh fare. Domethënë ai thotë ‘Unë jam partia, partia ka lindur me mua, do të vdesë me mua.’”

  2. Po kur te dalin ne pension, ap nuk do te dalin as ne pension. Kjo eshte nje loje e Rames per ta perdorur Spaku-n si arme dhe mburoje nga ligji edhe pasi te jete larguar nga pushteti nerse populli arrin
    ndonjehere ta largoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu