• |
ide | kryesore

FOTOT/ Lefter Alla i Bulqizës inauguron rrugën më të çuditshme në Shqipëri

Arkiva, Lajme, Pikante, Të fundit

Banorëve të disa fshatrave malorë të Bulqizës u ka sosur durimi duke pritur ndonjë investim nga qeveria socialiste. Ata kanë mbledhur bashkë lekët dhe në bashkëpunim me kryetarin e Bashkisë së qytetit Lefter Allën e kanë ndërtuar vetë “rrugën”. Për të kuptuar thonjëzat duhen parë fotot më poshtë, që tregojnë se Alla ka parë nga afër investimin dhe e ka reklamuar në Facebook.“Falë dëshirës dhe vullnetit për të bashkëpunuar, #BashkiaBulqizë mundësoi bazën materiale të nevojshme, ndërsa vetë banorët kryen pjesën tjetër të punës” shkruan Alla në Facebook, duke reklamuar përfundimin e punimeve.

Kryebashkiaku nuk ka vënë re ndonjë gjë të çuditshme, por komentet e kanë bërë copë.

 “Ore rruge eshte kjo!? Sa viza ke hequr perpara se te beje kete?” i shkruan një prej komentuesve, duke i kujtuar videon me kokainë, për të cilën Lefter Alla përfundoi në SPAK.

 “Talluni me jete popull se pak e ka… pse mor rruge eshte kjo!?!?!” shkruan një tjetër.

“Ka punu me plan tjetri jo kot me kot ! Neser pasneser e hap kanal ate pjesen ne mes dhe del kanal vadites fiks 🤣🤣 çudira alla shqiptarçe” tallet një tjetër.

Komentet në profilin e kryebashkiakut janë perla, por investimi që ka inauguruar ai ia kalon të gjithave dhe është i pakrahasueshëm. Shikojeni më poshtë:

5 Comments

  1. Lefteri paska “punu me mend”:)). Po ta germojne pak ne mes, behet nje kanal dhe kur te duash i nderron vaj e filtra makines si me i bukri, ne mes rruges.

    A ripjellje ripjellje ca paskeni qene mer ju qifsha robt!

  2. Kur ske pulen do hame soren thote populli. Kjo lloj rruge e gjen ne shume individ te cilet kane bere rruge per shtepite e tyre te cilet per mungesa fondesh aplikojne kete model rruge qe kushton ma lire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu