• |
ide | kryesore

Tronditëse/ 50-vjeçarja: Çalamani më kapi me forcë, por policia e liroi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 50-vjeçare, identiteti i të cilës mbahet i fshehur për sigurinë e saj, ka treguar se Klodian Çalamani e kishte dhunuar 1 vit më parë.


Në një intervistë për TCH ajo ka treguar se abuzimin seksual, të ndodhur një vit më parë, e kishte denoncuar në Polici por nuk ishte marrë asnjë masë. Sipas saj, 38-vjeçari ishte shoqëruar në Polici, e më pas ishte lënë i lirë.


“Ai erdhi më kapi. Ishte dhe goca ime. Më përplasi këtu. Ditë ishte. Unë jam sëmurë. Kam vuajtur shumë. Erdhi burri dhe i tregova. E denoncova. Doli direkt, e kanë nxjerrë,” – tregoi ajo.

Një vit më pas, Çalamani vrau dhe më pas groposi 8-vjeçarin Mateo në Fier. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. Cfare mut burri paska qene i shoqi, Ai duhet fut ne burg qe nuk ka reaguar dhe do kishte

    parandaluar krimin e tmerrshem pas nje viti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.