• |
ide | kryesore

Mbi 98 mijë viktima nga Covid-19 në Gjermani

-Instant, Arkiva, Planet

Në 24 orët e fundit Gjermania ka shënuar 52,970 të infektuar duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 5,2 milionë.


Instituti Robert Koch bëri me dije se 201 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit Që nga fillimi i pandemisë Gjermania ka shënuar 98, 739 viktima.


Situata epidemiologjike në Gjermani vijon të jetë shqetësuese.

Për shkak të rritjes së rasteve dhe numrit të lartë të humbjes së jetëve, ekspertët shëndetësore kanë paralajmëruar kaos në sistemin shëndetësor.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.