• |
ide | kryesore

Zbulohet lista e artistëve që do të këndojnë në “American Music Awards 2021″

-Instant, Paparazzi, Slider

‘American Music Awards 2021’ ka zbuluar së fundmi se cilët artistë do të performojnë në event.


Në listën e publikuar  do të ngjiten në skenë: Diplo, Måneskin, Mickey Guyton, Tyler, The Creator, Walker Hayes dhe Zoe Wees. Hayes do të performojë “Fancy Like”, ndërsa Guyton do të këndojë këngën e saj “All American”. Gjithashtu edhe grupi BTS me Megan Thee Stallion do të interpretojnë në skenë  këngën “Butter” si dhe Carrie Underwood me Jason Aldean dhe Kane Brown .’AMA’ do të transmetohet drejtpërdrejt me datë 21 nëntor në ABC dhe ditën tjetër në platformën ‘Hulu’.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu