• |
ide | kryesore

Zjarri i fuqishëm përfshin 3 vendbanime në Greqi, kërkohen përfocime për shuarjen e flakëve

-Instant, Lajme, Planet

Një zjarr i madh ka shpërthyer mbrëmjen e së shtunës, në zonën bregdetare Tinos, në Greqi. Mediet greke njoftojnë se vendbanimet Ferro, Lychnaftia dhe Agia Varvara në Tinos u evakuuan paraprakisht. Për shuarjen e zjarrit po operojnë 5 automjete me 10 zjarrfikës, ndërsa po dërgohen përforcime shtesë nga qytetet të ndryshme të vendit.


Në vendngjarje përpos zjarrfikëses po asistojnë me depozita uji makineri private ndërtimi dhe disa vullnetarë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu