• |
ide | kryesore

Aguero, në Spanjë janë të sigurtë: së shpejti do të njoftojë tërheqjen, por Xavi e mohon

-Instant, Sport

Pasiguria vazhdon të mbretërojë rreth gjendjes shëndetësore të Sergio Agüeros. Të shtunën gazetari dhe miku i Kun, Gerard Romero, i kishte befasuar të gjithë duke bërë të ditur se argjentinasi së shpejti do të komunikonte vendimin e tij për t’u tërhequr nga futbolli për shkak të aritmisë malinje që ishte konstatuar javët e fundit. Romero madje kishte folur për një konferencë lamtumire për shtyp të planifikuar për javën e ardhshme. Por më pas ka ardhur mohimi i trajnerit të Barcelonës, Xavi: “Kam folur me të, ky informacion nuk është i vërtetë”.


Nëse nga njëra anë disa të dhëna e japin me siguri fundin e karrierës së Agüeros, nga ana tjetër burime zyrtare sigurojnë se ish-sulmuesi i Manchester City do të bëjë gjithçka për të vazhduar të luajë: “Do të përpiqemi ta bëjmë atë të kapërcejë problemin që kishte, në mënyrë që ai të mund të vazhdojë të luajë futboll – ishin fjalët e trajnerit të tij pas fitores kundër Espanyol – Ai është i qetë. I thashë se mund të kthehet kur të ndihet më mirë, por është një çështje mjekësore”.Për të konfirmuar se sulmuesi nuk ka marrë ende ndonjë vendim për të ardhmen e tij, ka menduar zëvendëspresidenti i Barcelonës, Rafa Yuste: “Atij do t’i duhen tre muaj për të parë se si do të evoluojë anomalia”. Argjentinasit iu desh të ndalonte gjatë ndeshjes së kampionatit me Alaves pasi pësoi dhimbje gjoksi dhe vështirësi në frymëmarrje. Pas disa ditësh vëzhgimi në spital, lojtari më pas u diagnostikua me një aritmi dhe klubi njoftoi se ai do të ishte jashtë për të paktën tre muaj për të vlerësuar evoluimin e shëndetit të tij dhe, për rrjedhojë, një rikthim të mundshëm në fushë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *