• |
ide | kryesore

Berisha: Vendimi im i parë do jetë shpallja “non grata” e George Soros në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot se sapo PD të kthehet në pushtet me të në krye, vendimi i parë do të jetë shpallja “non grata” e miliarderit George Soros.


“Lexoni studimin e Euronews. Vetëm 6% e shqiptarëve besojnë se ja vlente kostoja e reformës në drejtësi. Kjo reformë përbën një nga aktet korruptive më të mëdha në historinë e këtij vendi.


Të gjithë kanë pasur një ekzekutor që është Edi Rama. Por kanë pasur një padrino dhe ky është Xhorxh Sorros, i cili përdori çdo lloj fuqie që Edi Rama të ndërtonte Narko Shtetin.

Për të denatyruar një shtet nga interesi i tij kombëtar. Ne mblidhemi sot krenarë, shpëtimtarë, ne e shpëtuam opozitën dhe duhet të ndiheni krenare secila prej jush.

Unë kam kërkuar publikisht shpalljen e tij non-grata. Në emrin tuaj do t’i them atij se kjo forcë konservatore në pushtet, një nga aktet e para është shpallja e tij non grata përgjithmonë” – tha Berisha në një takim me gratë demokrate në Tiranë. ©LAPSI.al

19 Comments

 1. ti ke tre fatkeqsi o cecen vucidoli Ti je malok,rrot kari dhe i poshter..I ke hap lufte Amerikes dhe do marresh ate qe meriton, ti dhe ato dyqind kurva qe ke mbledh rrotull vetes

  1. O Sufllaqe mjerë Sorrosi nuk është Amerika por një çifut i ndyre hungarez me pasaportë Amerikane.Aq i mirë është saqë në vendin e vet e kanë shpallur non grata.O dylberët e Fugshpumit po ju vjen mortja mos kini merak!

 2. Sali mashtruesi , hipokriti dhe i pabesi,komunisti e sherbetori i enverizmit. po kush te beson ty o mashtrues. pse nuk e shpalle non grata SOROSIN KUR ISHE 8 VITE KRYEMINISTER O I STERKORRUPTUAR

 3. Edhe Enveri i kishte shpall lufte imperializmit Amerikan & rus, edhe ti si ish sekretar partie do i shpalles lufte Miliarderave te botes

 4. Hahaha barsaleta e dites.
  Sorosi eshte hidheruar shume, si do ja bej kur te jet 94 vjec nuk do vizitoj do shqiperin. Lere pastaj betejn qe do bej per te pastruar emrin ne gjykaten e parisit.
  Ahh re sale ku i gjen keto. Po fajin nuk e ke ti. Kur gjen budallenj, dhe tundin koken e miratojn budalliqet e tua.

 5. Sufllaqet e perbashketa te Ramazanit dhe Lulzimes “on fire”. O ju qifsha baxhellat patronazhiste o bythqima lumishtesh.

 6. Ajo cka duhet te kuptojne te gjithe idiotet ketu, qofte gelbazat e Temes qe komentojne ketu, qofte budallenjte qe jane ende me Saliun ( qe eshte nje prej shkaterrimtareve me te medhenj te Shqiptareve gjate gjithe historise) dhe komentojne si te dalldisur ketu, eshte Amerika = Sorros dhe Sorros eshte pjese e deep state qe kontrollon Ameriken dhe qe jane cifute.

  Ky deep state ka promovuar Berishen ne krye te Shqiperise dhe tashme e ka bere koke turku.

  Pra America sic promovon Ramen ne krye te Shqiperise, ne te kaluaren ka promovuar Berishen.

  Zgjidhja per Shqiptaret eshte pra qe te clirohen nga zinxhiret e Amerikes dhe cifuterise nderkombetare dhe zarave te tyre ketu, Rama dhe Berisha qe Shqiptaret budallenj nuk e dijne qe i sherbejne te njetit entitet.

  Duhet sovranizem prej Amerikes dhe krijimi i nje shtet kombi te fuqishem.

  Kaq e thejshte eshte.

  1. Po pra I kokebole sapo na e the që Berisha është I padëshiruar atehere kush me shume se ai dëshiron me te vërtetë zbythjen e SORRASIT?

 7. Si peshe politike Kim eshte nje spiridhuqe koti, nje sherbetore e Soros, prandaj eshte aty ku eshte. Cfare ka eshte thjeshte se perfaqeson Ameriken kurse si person asgje.
  Berisha ka me teper peshe specifike si politikan.
  Edhe ne 97-ten ishte po Soros qe ne saj te influences ne administraten Amerikane i beri “kryengritjen” Berishes.

  Puna eshte se edhe Berisha si sherbetor i klanit te Busheve i sherben Globalizmit.
  Mos harrojme ligjet per homoseksualet qe beri Salihi i 2te.
  Ishte po Berisha qe firmosi per te sjelle terroristet Iraniane Muxhahedine ne Shqiperi duke cenuar sigurine kombetare. Ata jane s bombe me sahat. Nje dite ata do perdoren per te rrezuar qeverine e Iranit sic eshte bere me organizata te tjera terroriste ne Libi, Siri, Afganistan dhe Irak.
  Dhe Shqiperia behet vendi ku ata mbahen e trajnohen. Irani patjeter qe ben e do beje operacione per ti eleminuar ose infiltruar agjentet e vet. E gjitha kjo behet ne token tone. Pra nuk eshte gje e mire.
  Berisha e pati perplasjen me Soros ne 97ten dhe e dime si perfundoi.
  Gjithe puna eshte kush do jete ne fuqi ne Amerike, njerezit e Soros, globalistet apo nacionalistet qe perkrahin politikat e Trump.
  Eshte loje e veshtire per Berishen. Nuk e di kur thote Soros do e shpall non grata eka vetem per Soros si person apo per gjithe rrjetin e organizatave qe ka ai ne Shqiperi?
  Dhe e fundit, nuk eshte se i kemi pare hajrin Bershes kur ka qene ne fuqi, lloj lloj qametesh na kane ndodhur, qe tregon se ai eshte i paafte per te menaxhuar situatat.
  Nga ana tjeter duhet per dicka per te kufizuar ose eleminuar Soros, organizatat e tij dhe mercenaret e tij ne politiken Shqiptare. A e ben dot Berisha kete?
  Berisha thjeshte mund te turbulloje ujrat, por duhet nje tjeter i cili mund te beje pastrimin.
  Njerezit mendojne se Rama eshte e keqja me e madhe dhe duhet te shpetojme prej tij, por imagjinoni ate mashtruesin ordiner te neveritshem, Erion Veline me shpuren e vet ne vend te Rames. Te pakte Rama ti bente nje sherbim vendit e po te kete fuqi ta eleminoje politikisht dhe ne asnje menyre mos ta lere pas ate dhe mjaftistet e tjere kur te ike vete.

 8. Nuk eshte se Sorosi nuk do flej gjum pas kesaj. Varja ne pidh te nenes te shkoj Sorosi berisha edhe ky robqiri pa emer qe shkruan komente ktu.

 9. O shoku sali, po ne 1994 kur tu kerkua shpallja non grata e soros perse nuk e miratove…. ?????
  Ti mos u hiq si burre i mire, historia do ta tregoje sa i ke shitur e tradhetuar shqiptaret, te gjithe pa perjashtim

 10. Jam dakord! Pyetje: Do zgjidhen hajdutesite tuaja, mjerimi qe keni zhytur njerezit, korrupsioni dhe keqadministrimi nese shpallni Soros “non Grata”? Soros eshte patjeter nje figure negative por nuk na i ka ai fajet per menxyren qe i keni bere ketij vendi prej 30 vitesh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu