• |
ide | kryesore

Dimri po vjen/ Prej së hënës bëhuni gati për stuhi dhe temperatura të ulëta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditëve të ngrohta si duket po iu vjen fundi, pasi temperaturat e larta të pazakonta për stinën do të zëvendësohen me reshje shiu.


Moti i keq me reshje dhe stuhi pritet të fillojë nga dita e nesërme, duke filluar kështu dimri i vërtet.


Zonat që do të preken nga moti i keq janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë territori.

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut do të zgjasin deri në fundjavën që vjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu