• |
ide | kryesore

Familjarët e Mateos protestë në Vlorë, bllokojnë rrugën Transballkanike (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi protestuan para paraburgimit të Vlorës, familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu vijojnë protestën e tyre në brendësi të qytetit.


Familjarët e fëmijës së vrarë nga 38-vjeçari Klodian Çalamani kanë bllokuar rrugën Transballkanike dhe janë ulur në mes të asfaltit. Ata bëjnë thirrje për drejtësi.


Protestës i janë bashkuar qytetarë të tjerë në Vlorës.

Policia e Vlorës ka lejuar që familjarët të vijojnë protestën e tyre. Kujtojmë se familja e vogëlushit po bën një peticion ku po mbledh firma që autori të dënohet me vdekje.

2 Comments

  1. Famidljaret bejne mire te bllokojne te gjitha rruget. Sa per gazetari, kjo nuk eshte rruga transballkanike!

  2. Ta varin ne qeli dhe ska per tu marr kush se si ndodhi. Nje foto i varur sikur do te bente nje efekt lehtesues. Ta mbash kete me ushqim eshte krim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu