• |
ide | kryesore

13 viktima dhe 155 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se në 24 orët fundit kryer 1.179 teste, ndërsa janë regjistruar 155 raste të reja me koronavirus.


Sipas MSH janë regjistruar 387 pacientë të shëruar nga coronaviusi. Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 13 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Velesi (84, 83, 72 dhe 69), 3 të vdekur nga Shkupi (68, 63 dhe 50), 2 të vdekur nga Kumanova (67) dhe (64) dhe nga një i vdekur nga Prilepi (50), Manastiri (68), Shtipi (69) dhe Kriva Pallanka (82).


Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 212.375, numri i të shëruarve është 196.636, numri i të vdekurve është 7.449, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.290.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu