• |
ide | kryesore

Shishja e verës e Shevcenkos dhe basti i humbur i Mourinhos me Felix: “Duhet t’i blej një palë këpucë 800 euro”

-Instant, Sport

José Mourinho i gëzohet fitores ndaj Genoas në Marassi e akoma më shumë dygolëshit të të preferuarit të tij, Felix Afena-Gyan: “Vrapoi drejt meje pas golit sepse i premtova se do t’i bleja një palë këpucë që atij i pëlqejnë shumë dhe që kushtojnë shumë, rreth 800 euro – ka thënë trajneri i Romës në Dazn -. Erdhi në pankinë për të më kujtuar premtimin e tij. Në mëngjes më duhet të shkoj në dyqan për tia blerë… Pjesa e parë ishte pak e bllokuar, por ne luajtëm mirë dhe dominuam. Na mungonte vertikaliteti, por ishim gjithmonë në kontroll. Mkhitaryan luajti një ndeshje fantastike dhe ne ishim të mirë edhe në parandalimin e përpjekjeve të tyre për kundërsulme. Kur ata u tërhoqën mendova se Felix mund të kishte profilin e duhur për t’i vënë në vështirësi, siç bëri kundër Cagliarit dhe Milanit. Ai na ndihmoi shumë, por skuadra luajti shumë mirë.”Mou ka folur shumë për Felix, edhe si fitoi ekipin e parë: “Të rinjtë stërviten në fushën sintetike ngjitur me tonën, ai dhe 3-4 të tjerë kanë ardhur shpesh tek ne që nga fillimi i sezonit dhe ajo që më bëri më shumë përshtypje që në fillim ka qenë ftohtësia e tij para portës. Në goditje dhe para portës është shumë i aftë edhe pse teknikisht nuk është fenomen. Është gjithashtu një djalë shumë modest, dicka e vështirë për tu gjetur në këto breza. Më vjen keq për De Rossin (trajneri i të rinjve), sepse do ta humbasë”.

Në fund edhe një shaka për takimin me Shevchenkon: “Më bëri një dhuratë të bukur para ndeshjes, një shishe verë të kuqe, që është një gjë tipike e futbollit anglez. Kam folur shumë edhe me Tassottin. Unë dhe Andriy jemi miq dhe unë mendoj se është i lumtur për mua, edhe pse padyshim i ka ardhur keq për veten, siç do të jem unë nëse më mund ai një ditë. Ai është i dashuruar pas kësaj pune të çmendur, është i kënaqur me sfidën dhe shpresoj të fitojë shumë”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.