• |
ide | kryesore

Tërmet në Turqi, njerëzit vrapojnë jashtë banesave të frikësuar

-Instant, Lajme, Planet

Një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter u ndje në provicën Eruzurum të Turqisë lindore. Për pasojë, ka pasur vetëm dëme materiale në disa banesa të vjetra dhe lëndime të lehta të banorëve që përpiqeshin të dilnin nga ndërtesat gjatë lëkundjeve. Ekipet e emergjencës kanë mbërritur menjëherë për t’i dhënë ndihmën mjekësore për banorërt e frikësuar në lagjet ku pati dëme të vogla pas tërmetit të javës së kaluar.


Pas tërmetit, shumë qytetarë që jetojnë në Erzurum ndanë në rrjetet sociale shqetësimin e shkaktuar nga tërmeti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu