• |
ide | kryesore

Yuri Kim sfidon Berishën nga Tropoja: Të zgjedhim të ardhmen, jo të shkuarën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim u rikthye për të dytën herë brenda vitit në Bajram Curri të Tropojës. Në një postim në Instagram ajo thotë se kjo vizitë vjen si një premtim i mbajtur se ajo do ta hante atje Darkën e Falënderimeve, një festë e rëndësishme në SHBA.


“Për amerikanët, Dita e Falënderimeve është koha e vitit kur shkojmë në shtëpi për të ndarë një vakt të veçantë me miqtë dhe familjen. Si dikush me rrënjë në mal, është e natyrshme dhe e gëzueshme për mua të “kthehem në shtëpi” në malësitë e Shqipërisë për Ditën e Falënderimeve” – tha Kim.


Por kjo vizitë e Kim në Tropojë vjen në kulmin e përplasjeve me ish-kryeministrin Sali Berisha që pak ditë më parë tha se nuk do ta pranonte asnjëherë në zyrë nëse nuk kërkonte falje për deklaratën për barin. Kim thotë se SHBA mbështet të rinjtë.

“Le të vazhdojmë të zgjedhim të ardhmen në vend të së shkuarës. Faleminderit banorëve të Tropojës për pritjen dhe mikpritjen tuaj të ngrohtë – jam mirënjohës që jam me ju!” – shkruan Kim.

LEXO EDHE: Beteja që zgjat/ Yuri Kim dhe Berisha nxjerrin armët

Ambasadorja ka vendosur që shpesh t’u përgjigjet akuzave të Berishës me nënkuptim. Pak ditë më parë ajo publikoi një foto duke lexuar librin “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”. ©LAPSI.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

31 Comments

 1. Kush eshte e ardhmja moj byththare edvina kristaqi spirua apo beqiiiir balluku se na cave Karin moj kimete

 2. Ik moj ministrja e propagandes se Rilindjes. Te qifsha robt se stu ndje zeri gojes njehre per kanabizimin e Shqiperise dhe per shkelmin ne fyt qe i ka vene keot 9 vjet ai punedhesni yt (Sorrosi dhe Ramazani).

  Aq lapere ambasadore je saqe Ramazani as denjon te cohet nga karriga e te levize nga tavolina per te te dhene doren ty o bythqire lezbike. Fytyre nga ato kukullat e filamve horror.

 3. Ndryshe nga paraardhesit e saj Donald Lu, Alexander Arvizu dhe John Withers, Ambasadorja Juri Kim eshte e para e ngarkuar me pune e Shteteve te Bashkuara ne vite, e cila nuk eshte martuar kurre apo ka pasur nje marredhenie te deklaruar heteroseksuale. Ne betimin e ambasadores prane Senatit te Shteteve te Bashkuara, moren pjese vetem familjaret e saj: vellezerit, si dhe virtualisht prinderit.

  Guam, ish-kolonia, tanime pjese integrale pa statusin e shtetit ama, njihet si nje zone me konservatore. Gjithashtu ambasadorja eshte me prejardhje koreane, nje komb tejet konservator dhe i perkushtuar ndaj familjes tradicionale.

  Ne kohen e Presidentit Obama, u instalua teknika e promovimit te personave LGBT ne politiken e jashtme amerikane si nje menyre per te perfaqesuar dhe dhene vizibilitet ketij komuniteti ne arenen nderkombetare. Praktiken e vazhdoi dhe Presidenti Trump duke emeruar homoseksuale te shumte si Richard Grenell: Ambasador ne Gjermani dhe Eric Nelson: Ambasador ne Bosnje dhe Hercegovine.

  Gjithsesi jo te gjithe personat e emeruar prej ketij komuniteti zgjedhin te identifikohen me orientimin e tyre seksual. Ne anekset e departamentit, por edhe ne vendet ku me pare ka sherbyer si ne Stamboll, Yuri Kim perflitet te jete nje prej individeve qe akoma nuk kane bere nje coming out publik. Kim ka qene ne pergjimin dhe shenjestren e qeverise Erdogan ne Turqi ku eshte pare si nje prej bashkepunetoreve pas skenave te protestave ne sheshin Taksim. Ajo permendet nominalisht dhe ne mediat turke (nje kerkim i thjeshte ne google do ta pohonte kete).

  Sic flitet ne qarqet prane kryeministrit Rama, ka qene pikerisht Erdogan qe ka ndare me mikun informacionet per preferencat seksuale te ambasadores Kim. Rama, nje mjeshter i vertete i psikologjise dhe skemave makbethiane, manipulator i niveleve me te larta, njohur ndryshe si master of puppets i politikes dhe jetes publike ne Shqiperi aplikon prej vitesh skemat e joshjes seksuale me diplomate dhe funksionare te huaj. Mund te permendim ketu rastin e Ambasadorit Soreka me Zv.Ministren Romina Kuko.

  Ne gracken e Rames duket se ka rene dhe Ambasadorja Kim, e cila per aq gjate eshte perpjekur te ruaje ne menyre hermetike informacionet per jeten e saj private. Perflitet se Yuri Kim ka pasur nje lidhje sentimentale, dhe aludohet me tej seksuale, me nje prej ndihmeseve te Endri Fuges, e ardhur nga bota e televizionit. Fuga si nje ekspert i manipulimit, nje mendje e holle diabolike ka qene ai qe ka implementuar skemen e Rames, gjithashtu me ndihmen e mikut te tij Veliaj, dhe leves se tyre Mira Kazhani, shoqe shume e ngushte e “te dashures misterioze” te Kim. Fuga, Veliaj dhe Kazhani kane luajtur rolin e shkesit te fshehur ne marredhenien “Kim – A.M.”

  Dyshohet se kjo eshte arsyeja per qendrimet kaq te njeanshme te ambasadores dhe kycjes se goces perballe cdo kundershtie qe ka me Ramen, dhe aleatin e tij ne PD Lulzim Bashen. Mbetet per tu zbuluar nese kjo do te shkaktoje nje skandal diplomatik apo do te mbyllet ne heshtje si ceshtja e ambasadorit Soreka.

 4. “Ambasadorja ka vendosur që shpesh t’u përgjigjet akuzave të Berishës me nënkuptim.” –

  Mesazhi i rradhës i saj është pushka në sfond, simbol i luftes kunder Berishës tamam ne vendin e tij…. Jo se e preu zonjën për Tropojën.

 5. Kjo Qimetja, edhe pak dhe do i futet ne mes Sales dhe Liri Berishes…

  po vdes ti futet edhe ne krevat

  Kane lloj lloj fetish robt

  Kjo duket shume e eger ne ambicjet trupore

  Neper foto e shof kryesisht me vajza te reja!

  Ju kujtohet sa ju verdallos te bijes se Azemit, asaj hajdares qe i rrejti menja qe kishte kap qiellin ?!

  Dote me e bo dhe deputete dhe krietare partie dhe kushedi ça loqen kishte ne plan me e bo…

  Lujti xhixhat e ambasades, po se pordhi njeri !

  Problemi eshte se e ndau dhe nga burri qyqen, kush do pranoje me e shkep knej e tutje me ate surrat dhelpre

 6. “Berisha as mendimtar nuk është, as lexues nuk është. Të tëra këto kanë qenë alibi. Berisha është një njeri bosh, me boshllëkun e tij ka ardhur deri më sot. Tani ndodhet para vdekjes së tij (jo fizike). Do të shohim se çfarë do të ndodhë me të. Ne po shikojmë si po “dekompozohet” ky njeri, që edhe pse ka qenë në krye të shtetit, një ditë bëhet një monstër që nuk mund ta shohësh me sy. Është krejt i përhumbur. Flet në mënyrë të pandërgjegjshme”.Do vazhdoni te hani kar o shpellkaret e salihut se barin è hane vete salihu

  1. Është i kulturuar EdLoqja me institut vizatimi 3 vjeçar kur i jati i tij dhe i Gregut ishte anëtar i Komitetit Qendror te PPSh

 7. Rruspije e te semura perverse ka pasur dhe do te kete….
  Pse jane kurva mbesat dhe stermbesat e gonorrese komutniste partizanoudbashe kjo dihet qe ne 39 qe u bebe gojoret e ushtareve italiane…
  Pastaj u shkerdhyen me emisaret e Titos
  Pastaje u martuan me chobanet pa-bukes te tepelenes e shpellave te jugut
  Dhe na pollen kristaqe ramute nano e keshtu birziliqe bastardesh.
  Pranaje dhe soreka dhe cdo kurvar e pervers qe vjen ketu do kompromentohet nga vrimat e partise.
  Rrofte kimetja dhe baxhellot e edmut kurvit.

 8. Me kë të ardhme e sheh kjo ambasadore???Me Llullin apo me Edushin!!Po mirë ti bëjmë një pyetje kësaj të mjerës. Po ai presidenti yt që ka nja 80 vjet mbi kurriz pse është e ardhmja e Amerikës dhe Berisha jo???Nuk e sheh presidentin tat si i kanë rrjedhur trutë!!Kurse më i kthjellët se kurrë Berisha po tregohet në këto foltore. Më energjik se kurrë dhe me një kujtesë prej djaloshari .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu