• |
ide | kryesore

Albumi i Adele, më i shituri i vitit 2021

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se albumi i Adele  është albumi më i shitur i vitit 2021.


Sipas të dhënave nga ‘Billboard’ janë shitur më shumë se 500,000 kopje në vetëm tre ditë duke tejkaluar  “Evermore” të Taylor Swift me 469,000 kopje, .Albumi i titulluar “30” përmban 13 këngë ku 3 prej tyre “I Drink Wine”, “Love Is a Game” dhe “Cry Your Heart Out” flasin për divorcin e saj nga ish bashkëshorti Simon Konecki.


 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.