• |
ide | kryesore

Arrestohet pas disa vitesh kërkime ish-agjenti i SHISH

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrestohet pas disa vitesh në arrati, ish-agjenti i SHISH, Xhevahir Mzhika, i cili akuzohet se ka vrarë një person.


Ngjarja ndodhi në gusht të vitit 2014, në zonën e njohur si ish ­Fusha e Aviacionit në kryeqytet, pas konfliktit të lindur për një gomë automjeti.


Burime zyrtare nga policia, në kuadër të operacionit të koduar “Reagimi”, arrestuan 51-vjeçari, i dënuar me 10 vite burg, për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje të shtetasit Florian Selmani.

NJOFTIMI I POLICISË
Në vijim të punës për lokalizimin e vendndodhjes dhe kapjen e personave në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 kanë bërë lokalizimin e vendndodhjes së një personi të shpallur në kërkim për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

Mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative u organizua dhe u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “Reagimi”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Xhevahir Mzhika, 51 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas u kap në rrugën “Babë Rexha”, anës lumit, dhe në momentin e ndërhyrjes së Policisë ka tentuar të largohet, por është neutralizuar nga shërbimet e Policisë. Këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 10 vite burgim për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Armëmbajtja pa leje”. 51-vjeçari është autori i ngjarjes së ndodhur më datë 16.08.2014, tek isha Fusha e Aviacionit, ku ka vrarë me armë zjarri shtetasin Florian Selmani.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.